Marcin jest urzędnikiem, pracującym obecnie w kieleckich instytucjach. Swoje dzieciństwo i lata nastoletnie spędził w Złotej, dlatego tak chętnie do niej wraca. Choć mieszka i pracuje w Kielcach, czuje, że jego miejsce jest w winnicy. Pracując nad jej rozwojem, resetuje się i nabiera chęci do życia.

Ponidzie ponidzie jak sny malowane…..

Właścicielami winnicy są Ewelina i Marcin Ptak. Choć obydwoje dobrze czują się w mieście, gdzie realizują się zawodowo, coraz bliżej im do zamieszkania na wsi. Tu chcą odnaleźć spokój i z pasją realizować, to, co daje im ogromną satysfakcję – prowadzenie winnicy. Ewelina i Marcin chcą udowodnić, że nie trzeba szukać daleko, żeby napić się dobrego wina. I w naszym kraju są miejsca, gdzie produkuje się wytworne w smaku trunki.

Ewelina jest z zawodu doradcą zawodowym i prowadzi własną firmę. Na co dzień pracuje z ludźmi, pomagając im odnaleźć ścieżkę kariery, przygotowując do podjęcia pracy i wspomagając rozwój zawodowy. Jak sama podkreśla, szuka w ludziach potencjału i pomaga im odkrywać swoje mocne strony.

Wsparcie

Oprócz Eweliny i Marcina w pracę w winnicy zaangażowani są też rodzeństwo oraz rodzice Eweliny, którzy zawsze są na miejscu i doglądają całego przedsięwzięcia.

Każdy ma swoje miejsce i wykonuje zadania zgodnie ze swoimi upodobaniami. W końcu ta winnica to projekt życia Eweliny i bliskich jej osób.

In vino veritas. (łac.) W winie prawda.